Jihlavské listy

koncert skupiny XIII. STOLETÍ

25-05-2012

XIII.STOLETÍ – Live in Berlin

- Koncerty, DVD, křest a gothic scéna

 

Zahájení letošní koncertní sezóny XIII. STOLETÍ proběhlo tentokrát mimo Českou republiku. Jako čelní představitelé české gothic rockové scény, tak mají na svém kontě už vedle koncertování po Čechách, Slovensku, Polsku a Rusku i vystoupení u našich sousedů - v Německu.

XIII. století zde 10. března vystoupilo v legendárním berlínském klubu SO 36. Ten se nachází v centru Berlína, v bývalé „západoněmecké“ čtvrti zvané Kreuzberg. Toto místo, v blízkosti berlínské zdi, proslulo v napjatých osmdesátých letech přítomností takových hudebníků jako David Bowie, Iggy Pop, nebo australský rocker Nick Cave, kteří zde po několik let bydleli.

„Klub přečkal všechny politické, kulturní i sociální změny až do dnešních dnů a je to velice příjemné místo,“ hodnotí frontman a zpěvák XIII. století Petr Štěpán.

Z tohoto vystoupení byl natočen zvukový i obrazový záznam, který vychází samostatně jako DVD a CD se společným názvem XIII.století - Live in Berlin. Záznam berlínského koncertu bude na DVD doplněn bonusy v podobě hudebního dokumentu a dvěma videoklipy. DVD i CD vychází v polovině května u vydavatelství EMI.

Křest obou těchto raritních nosičů proběhne v zámeckém sále v Polné u Jihlavy 25. května, na velkém koncertu XIII.století za podpory speciálního hosta, německé skupiny Golden Apes.

 

Kapela Golden Apes patří ke špičce současné berlínské temné scény. Tato anglicky zpívající kapela patří k čelním představitelům gothic subkultury, na které se pohybuje již druhou desítku let. Básnický přednes zpěváka Peera a zatěžkaná melodičnost skladeb, mohou mnohým posluchačům připomenout hudební příbuznost Joy Division, nebo Nicka Cavea  a jeho kapely Bad Seeds, z jejichž stylu ve svých začátcích Golden Apes vycházeli. Na svém kontě mají pět studiových alb.

Se XIII.stoletích již v Čechách Golden Apes vystupovali a to v závěru minulého roku v pražském Lidovém domě. Následně pak v letošním roce zajistili němečtí rockeři účast Třináctky v Německu na berlínském gothickém festivalu Dark Spring. Na koncert do Polné přijíždějí Golden Apes na pozvání XIII.století. To si je vybralo jako hosta a „kmotra“ pro křest svého nového CD a DVD s příhodným názvem „Live in Berlin“.

 

Všichni fanoušci a příznivci temného žánru, jsou srdečně zváni!

 

 

Podívejte se na videoklipy XIII. století: Kníže temnoty, Horizont události, Katakomby

 

 

VSTUPENKA=JÍZDENKA

Vstupenka zakoupená v předprodeji slouží zároveň jako jízdenka do Polné a zpět. Odjezd autobusu z Jihlavy z parkoviště Billa v 19.00 hodin. Odjezd autobusu zpět do Jihlavy ve 23.00 hodin z parkoviště před KS Zámek Polná.

Místo konání: KS ZÁMEK , ZÁMEK 485, tel.: 567 212 439, 737 938 301 (POLNÁ)
Čas konání: 20:00

Fotografie

Komentáře

Žádné komentáře

Nový komentář

Jméno*: 
E-mail: 
Www: 
Komentář*: 
Kontroní kód*: 
Kontrolní kód je součet čísel 3 a 6, za který napíšete číslo 33.

Vložit komentář
« zpět

Jak se Vám líbilo

14-04-2019

S Jihlavskými listy za pohádkou - Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko?

Hraje: Divadlo Kos

Místo konání: Jihlava - Divadlo Na Kopečku
Více »Cena od: 70 Kč
17-03-2019

S Jihlavskými listy za pohádkou - Splněná přání

Hraje: Divadlo Mazec

Místo konání: Jihlava - Divadlo Na Kopečku
Více »Cena od: 70 Kč
17-02-2019

S Jihlavskými listy za pohádkou - Myšáci jsou rošťáci

Hraje: Divadlo Minaret

Místo konání: Jihlava - Divadlo Na Kopečku
Více »Cena od: 70 Kč

ZA POHÁDKOU S JIHLAVSKÝMI LISTY
PRAVIDELNÉ FOTOSOUTĚŽE JIHLAVSKÝCH LISTŮ
SPORTOVEC
JIHLAVSKA
SPORTOVEC KRAJE VYSOČINA
Jihlavské listy pořádají pohádky ve velkém sále Reform kina Dukla Jihlava
Více informací najdete na www.jihlavske-listy.cz

Jihlavské listy pro Vás chystají řadu zajímavých fotousoutěží. Hlasování probíhá na našich webových stránkách www.jihlavske-listy.cz

Jihlavské listy ve spolupráci se Statutárním městem Jihlava a DDM vyhlašují XVIII. ročník soutěže "Sportovec Jihlavska 2017".
Vyhlášení nejlepších sportovců Kraje Vysočina, jejímiž vyhlašovateli jsou Jihlavské listy a Kraj Vysočina. Během slavnostního galavečera jsou vyhlašovány výsledky čtenářské ankety a odborných ocenění.
Více » Více » Více » Více »
© 2007 Parolaart s.r.o. edited by N.E.S.P.I