Jihlavské listy

Řidič Vysočiny 2011

30-04-2011

V soutěži Řidič Vysočiny 2011 vyhrál Vladimír Roupec z Telče, který absolvoval všech patnáct ročníků.

 

 Několikanásobný držitel titulu Řidič Vysočiny, Vladimír Roupec z Telče, po třech letech opět zvítězil. Celkově se do patnáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 91 posádek, na start jich však dorazilo jen 62.

 

 Letošní jubilejní ročník s sebou přinesl několik novinek. Tou největší byla změna hodnocení, kdy se sčítaly celkové časy z různých disciplín. V těch mohli soutěžící zároveň získat malusy nebo bonusy. Startovalo se v Lukách nad Jihlavou, končilo v bývalém vojenském areálu v lesích nad Třeští.

 

 „Super akce pořádaná policejní školou a Jihlavskými listy, vždy na velice dobré úrovni,“ vyjádřil názor závodníků David Oravec, který na stupních vítězů stanul již podruhé. Ocenil i nové hodnocení: „Je mnohem spravedlivější, než bývalo.“

 

 S celkem 88kilometrovou tratí, vedoucí po okreskách Jihlavska a Třebíčska, a úkoly na sedmi kontrolních místech se nejlépe vypořádal Vladimír Roupec s tříapůlletým vnukem. S nástrahami trasy se vyrovnal v klidu, obtížnější je dle něho jen skutečnost, že musí spoléhat jen na sebe. Celkový vítěz, který odjel všech patnáct ročníků závodu, vyhrál i kategorii řidič – dítě.

 

 Druzí skončili Radomil Čeněk se spolujezdcem Radkem, oba ze Žďáru nad Sázavou, třetí David Oravec se spolujezdcem Milanem, oba z Třebíče.  

 

 V kategorii ženská posádka vyhrály matka s dcerou, Martina a Jana Čermákovy z Třebíče, které v celkovém pořadí skončily šesté. Po závodě se přiznaly, že ačkoliv jsou z Třebíčska, v řadě malých vesniček kolem Okříšek, kudy trasa vedla, nikdy předtím nebyly.

 

 Jak nám potvrdil Zdeněk Sadecký, ředitel soutěže i Střední policejní školy MV v Jihlavě, patnáctý ročník byl organizačně obtížnější než ročníky předešlé. Jelikož je u policie „stop“ stav, chyběla organizační pomoc frekventantů školy. „Byli tu učitelé a skoro všichni zaměstnanci školy, kteří tu mohli být,“ sdělil nám.

 

 Dle vyjádření soutěžících si přesto každý přišel na své. V disciplínách totiž nechyběly oblíbený rychlostní slalom na komárovickém letišti, jízda zručnosti nebo novinka – umístění  výstražného trojúhelníku na čas.

Výsledková listina ZDE

Místo konání: Start: Luka nad Jihlavou - cíl: bývalý vojenský areál v lesích nad Třeští (Vysočina)
Čas konání: 08:00

Fotografie

Komentáře

Žádné komentáře

Nový komentář

Jméno*: 
E-mail: 
Www: 
Komentář*: 
Kontroní kód*: 
Kontrolní kód je součet čísel 9 a 5, za který napíšete číslo 35.

Vložit komentář
« zpět

Jak se Vám líbilo

14-04-2019

S Jihlavskými listy za pohádkou - Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko?

Hraje: Divadlo Kos

Místo konání: Jihlava - Divadlo Na Kopečku
Více »Cena od: 70 Kč
17-03-2019

S Jihlavskými listy za pohádkou - Splněná přání

Hraje: Divadlo Mazec

Místo konání: Jihlava - Divadlo Na Kopečku
Více »Cena od: 70 Kč
17-02-2019

S Jihlavskými listy za pohádkou - Myšáci jsou rošťáci

Hraje: Divadlo Minaret

Místo konání: Jihlava - Divadlo Na Kopečku
Více »Cena od: 70 Kč

ZA POHÁDKOU S JIHLAVSKÝMI LISTY
PRAVIDELNÉ FOTOSOUTĚŽE JIHLAVSKÝCH LISTŮ
SPORTOVEC
JIHLAVSKA
SPORTOVEC KRAJE VYSOČINA
Jihlavské listy pořádají pohádky ve velkém sále Reform kina Dukla Jihlava
Více informací najdete na www.jihlavske-listy.cz

Jihlavské listy pro Vás chystají řadu zajímavých fotousoutěží. Hlasování probíhá na našich webových stránkách www.jihlavske-listy.cz

Jihlavské listy ve spolupráci se Statutárním městem Jihlava a DDM vyhlašují XVIII. ročník soutěže "Sportovec Jihlavska 2017".
Vyhlášení nejlepších sportovců Kraje Vysočina, jejímiž vyhlašovateli jsou Jihlavské listy a Kraj Vysočina. Během slavnostního galavečera jsou vyhlašovány výsledky čtenářské ankety a odborných ocenění.
Více » Více » Více » Více »
HOMEPAGE|O FIRMĚ|PŘIPRAVUJEME|FIREMNÍ AKCE|SEMINÁŘE|PŘEDPRODEJE|ARCHIV AKCÍ|ŘIDIČ VYSOČINY
© 2007 Parolaart s.r.o. edited by N.E.S.P.I